Start
Kasa hufca nieczynna
Redaktor: Joanna Stompel   
15.07.2014.

Wyjątkowo w najbliższy piątek 18 lipca kasa hufca będzie nieczynna. Prosimy o dokonywanie wpłat na konto bankowe: 16 1240 3031 1111 0000 3426 6759.  

 
Praca hufca w wakacje
Redaktor: Joanna Stompel   
29.06.2014.

W okresie wakacyjnym kasa hufca będzie czynna w piątki od 10.00 do 18.00. Wyjątkowo w tym tygodniu kasa hufca będzie czynna we wtorek (1 lipca) w godz. 10.00 - 16.00. Komendant i członkinie komendy dostępni są po wcześniejszym umówieniu się. 

 
Zakończenie roku harcerskiego 2014
Redaktor: Maria Nowicka   
24.06.2014.

Zapraszamy serdecznie na zakończenie roku harcerskiego, które odbędzie się 28 czerwca w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich.

Wydarzenie będzie dotyczyło działalności gen. Mariusza Zaruskiego w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym, którego był założycielem. Uczestnicy sprawdzą czy byliby odpowiednimi kandydatami do TOPR-u.

Tego dnia dla zuchów, harcerzy i wędrowników przygotowany jest rajd w godzinach 10 - 14.30, podczas którego będą mogli zweryfikować umiejętności – spostrzegawczości, sprytu, współdziałania w grupie, zręczności, kreatywności. Na podsumowanie rajdu odbędzie się ognisko z gawędą komendanta, rozstrzygnięciem plebiscytu Widzewskie Bolki  i quizem o Zaruskim z nagrodami dla patroli rajdowych. 

Instruktorów zapraszamy na ognisko (Hotel Dobieszków) na 14.30! 

Patrole będą mieszane - zuchy z harcerzami + pełnoletni opiekun. Wędrownicy mają osobną trasę rowerową na którą trzeba się zgłosić do 26.06 (należy mieć własny rower).

Ważne: Przekraczamy granicę Łodzi i już będą potrzebne bilety aglomeracyjne.

Należy zapewnić sobie prowiant i bilety oraz wodę do picia.

Próbujemy zamówić przejazd MPK po wybranej trasie (jednak nie jest to proste), jeśli się uda autobus będzie podstawiony na Piłsudskiego/Niciarniana o 9.30, będzie odjeżdżał spod Hotelu Dobieszków o 16.30. Tak czy inaczej bilety będą potrzebne. Gdyby to się udało będziemy dzwonić do każdego drużynowego.

Co: zakończenie roku harcerskiego

Kiedy: 28 czerwca 2014

Godziny: 10.00 - 16.00 (raczej ok. 17 dojazd pod szkoły)

Gdzie: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, start: Kalonka II, jeśli będzie podstawiony autobus to zaczynamy w innym miejscu - Majątek Byszewy,

Ognisko: Hotel Dobieszków

Część ogniskowa odbywa się w mundurach.  

Ankieta Widzewskich Bolków.

 
3. edycja konkursu grantowego "Discover E-volunteering"!
Redaktor: Aleksandra Wietecha   
10.06.2014.

Masz pomysł na projekt, dzięki któremu internauci będą mogli przyczynić się do zmieniania świata na lepsze? Zgłoś go do konkursu i zdobądź grant na jego realizację!

Nowe technologie na stałe zagościły w naszym życiu. Używamy ich już nie tylko po to, aby szukać informacji czy rozrywki, ale także po to, aby pomagać innym i zmieniać świat na lepsze.

W Internecie istnieje mnóstwo bardzo ciekawych projektów społecznych: każdego dnia Internauci redagują Wikipedię, prowadzą kursy językowe on-line oraz bezpłatne doradztwo, tworzą grupy wsparcia i samopomocy, promują kampanię społeczne i wiele, wiele więcej! Wszystkie te działania nazywamy e-wolontariatem, ponieważ wykonywane są dobrowolnie i bez wynagrodzenia. Poprzez Konkurs chcemy pokazywać ich różnorodność i zachęcać Europejczyków do społecznego działania w Sieci!

Czytaj całość
 
Majowy dyżur
Redaktor: Joanna Stompel   
05.06.2014.

W maju nasz hufiec pełnił dyżur w chorągwi. Dziękujemy wszystkim, którzy reprezentowali hufiec podczas uroczystości:

Dziękujemy phm. Annie Supeł, pwd. Kamili Smyczek, Karinie Urbańskiej, Julii Roszak i Tomaszowi Bartczakowi za reprezentowanie hufca podczas uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dziękujemy phm. Karolinie Brzezińskiej, Magdalenie Kaniewskiej, Karinie Urbańskiej, Dariuszowi Dejnakowskiemu oraz zuchom Aleksandrowi Lutrowi, Gabrielowi Stróżkowi, Jakubowi Owcarzowi za reprezentowanie hufca podczas uroczystości z okazji 70. rocznicy bitwy pod Monte Cassino.

Dziękujemy Paulinie Trzaskowskiej, Julii Roszak, Julii Kuleszy, Julii Woźniak, Martynie Bartczak i Zuzannie Brożyńskiej za obsługę konkursu recytatorskiego „Strofy o ojczyźnie”. 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 135 z 540

Logowanie

Czy wiesz, że...

Amerykański iluzjonista David Blaine wstrzymał oddech na ponad 17 minut, ustanawiając tym samym nowy rekord świata ?


Strony drużyn

12 ŁDH

Gościmy

Licznik odwiedzin

Dziś157
Tydzień1600
Miesiąc3609
Całość (od stycznia '08)687849