Start arrow Władze arrow Komenda
phm. Michał Adamiak
Komendant hufca

Contact
Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

501899348Jak to się robi w ZHP?

Najogólniej rzecz biorąc spokojnie. Bez presji rozpoczęta harcerska kariera spokojnie (a często niespodziewanie) kierowała się na coraz to nowe szlaki i doprowadziła mnie do "portu komendanckiego", w którym spokój (na szczęście częściej stoicki niż święty) przeżywa nową młodość. I tak, uzbrojony w chłodną głowę, zawiaduję bastionem harcerstwa w dzielnicy Widzew.

Jak to się robi prywatnie?

Zakres dotyczący tego pytania znacznie zmniejszył się od końca 2011 roku. Aktualnie kończę studia historyczne na UŁ, chłonąc wprost wiedzę o militariach w znaczeniu całościowym (choć ze szczególnym uwzględnieniem II Wojny Światowej). Wierząc zaś w przysłowie "W zdrowym ciele zdrowy duch", resztki wolnego czasu poświęcam na sportowe aktywności, grając w piłkę nożną (z sukcesami!) i siatkówkę (ta część gablotki ciągle czeka na lepsze czasy).


phm. Anna Supeł
Zastępczyni komendanta ds. programowych

Contact
Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyćzakres obowiązków

Jak to się robi w ZHP?

Moja droga zaczęła się trochę od końca - od uczestnictwa w kilku kursach drużynowych zuchowych. W międzyczasie były poszukiwania soku z gumijagód i przygody z krasnoludkami, wszystko dzięki rodzicom instruktorom. Ale tylko początek był nietypowy - potem udało mi się przejść wszystkie szczeble harcerskiej drabiny. Od zucha i wszystkich gwiazdek, przez dwie drużyny harcerskie i kolejne stopnie i funkcje. W końcu udało mi się stworzyć coś nowego ? wraz z dwójką wspaniałych ludzi założyliśmy 4 ŁDH Ad astra, gdzie przez 4 lata byłam drużynową. Po powrocie z Erasmusa zostałam instruktorką namiestnictwa harcerskiego i członkiem HZKK. Teraz jestem członkinią komendy i namiestniczką harcerską.

Jak to się robi prywatnie?

Podróżuję, jak i gdzie tylko mogę. Pół roku spędziłam w Kopenhadze i przeżyłam tam przygodę swojego życia. Od tamtego momentu marzę o podróży do Brazylii i wielu innych zakątkach świata. Uwielbiam wędrować i chodzić po górach, Bieszczady są moim miejscem na ziemi :) Oprócz tego góry pociągają mnie też w każdej innej postaci - wspinam się i jeżdżę na nartach. A do tego taniec siedzi we mnie w środku - tańczyć mogę zawsze i wszędzie :) Oprócz tego przygotowuję się do zostania nauczycielką matematyki - kończę studiować matematykę i pedagogikę ogólną. Uwielbiam pracę z dziećmi, dlatego próbuję spełnić swoje kolejne marzenie i zostać animatorem w trakcie wakacji.


phm. Jolanta Waszkowska
Skarbniczka

Contact
Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

phm. Magdalena Bartosiak
Członkini komendy ds. kształcenia i pracy z kadrą

Contact
Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyćJak to się robi w ZHP?

W ZHP robi się od 2001 roku, kiedy za namową mamy pojechałam na obóz żeglarski organizowany przez hufiec Pabianice. W czasie wyjazdu nie udało mi się zrobić patentu, ale za to postanowiłam zostać harcerką, dzięki czemu na dzień przed wyjazdem byłam już po przyrzeczeniu. Po powrocie do domu na początku chciałam jeździć na zbiórki do Pabianic. Rodzice jednak szybko wybili mi to z głowy i tym sposobem znalazłam się w 17 ŁDH "Płomienie". A tu poszło jak z górki. Już po roku zostałam zastępową, potem przyboczną a na końcu założyłam swoją drużynę 17 ŁDSH, która z czasem przerodziła się w 17 ŁDW "Watra". W międzyczasie zaczęłam działać w HZKK, dzięki któremu współprowadziłam kursy zastępowych, przybocznych oraz drużynowych. Od ponad roku działam w referacie wędrowniczym Chorągwi Łódzkiej, a od listopada pełnię funkcję skarbnika hufca.

Jak to się robi prywatnie?

Prywatnie robi się od 2008, kiedy po skończeniu klasy dwujęzycznej z francuskim postanowiłam wykorzystać język jako narzędzie w dalszej nauce. Z tego powodu zdecydowałam się na studiowanie kierunku Gestion et Technologie na Politechnice Łódzkiej. Po drodze III rok spędziłam na wymianie erazmusowej we Francji, w miejscowości La Rochelle. Poza szkołą kocham podróżować, zdobywać szczyty, uczyć się języków obcych oraz szybką jazdę samochodem. Moim marzeniem jest zwiedzenie Kanady, zahaczając po drodze o Alaskę i Australię.