Start
Rejs po morzu Połnocnym Fiordy I
Redaktor: Joanna Stompel   
02.06.2014.

Rejs po morzu Połnocnym „Fiordy I”

Termin: 05.07.2014 – 20.-07-2014

Jacht: s/y Endaxi

Region: Morze Bałtyckie, Morze Północne

Trasa: Świnoujście – Kopenhaga – Helsingor – Skagen – Egersund – Tau – Forsand – Lysebotn – Stavanger

Cena: 2150 + składka 200 euro

Ilość dni: 15

Transport: własny (tanie linie Wizzar, Norwegian)

Skipper: Paweł Krzyczmonik 609-295-630

Zgłoszenia: http://www.kilwater.eu

 

Zapraszam na rejs wyprawowy oceanicznym jachtem Beneteau Idylla 1150 s/y ENDAXI. Etap pierwszy rozpoczynamy w Świnoujściu. Pierwszym portem będzie stolica Danii - Kopenhaga. Następnie przez cieśniny duńskie popłyniemy do Norwegii. Priorytetem tego etapu jest wpłyniecie do Lysefjordu. Dla pasjonatów górskich wędrówek wejście na Kjerag - słynny kamień zaklinowany między dwoma skałami na wysokości 1000 m oraz Preikestolen – półkę skalną, z której jest przepiękny widok na cały fiord. Rejs zakończymy w Stavanger, skąd rozpocznie się etap do Szkocji. Przedstawiona trasa może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe, jak i sugestie załogi. Każdy z uczestników otrzyma honorowaną przez PZŻ opinię z rejsu. Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane. Uczestnicy nie są pasażerami, tylko załogą, biorą udział we wszystkich pracach związanych z pobytem na jachcie żaglowym: sterują, obsługują żagle, pełnią wachty oraz gotują i sprzątają. 

Cena zawiera: - pobyt na jachcie - usługi skippera - ubezpieczenie NNW, KL - podstawowe szkolenie żeglarskie

Dodatkowe koszty:
- składka do kasy jachtowej – 200 euro na wyżywienie, opłaty portowe i paliwo zbierana przy zaokrętowaniu i rozliczona po rejsie. Kapitan jest zwolniony ze składki.
- samolot  z Stavanger

 

Logowanie

Czy wiesz, że...

W restauracji w Sarajewie kelnerka dostała w charakterze napiwku loteryjną zdrapkę i wygrała 1000 marek bośniackich (512 euro)?


Strony drużyn

12 ŁDH

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Licznik odwiedzin

Dziś108
Tydzień249
Miesiąc4319
Całość (od stycznia '08)674913