Start arrow Program arrow Informacje kulturalne arrow Service Design Jam
Service Design Jam
Redaktor: Aleksandra Wietecha   
13.09.2013.

Service design jam / 20-22 września 2013
prowadzenie: Wojtek Ławniczak i Marcin Chłodnicki

Service design wykorzystuje techniki projektowe związane z metodyką design thinking, która stymuluje innowacyjność oraz efektywność poprzez pracę zespołową. Celem projektowania usług jest pozytywne doświadczenie i korzyści, które otrzymuje użytkownik. W efekcie zaprojektowana usługa (świadczona przez firmy, urzędy, instytucje, organizacje) staje się bardziej atrakcyjna i konkurencyjna.

Service design jam to proces kreacyjny, integrujący zespoły i tworzący pozytywną energię. Nazwa nawiązuje do pojęcia muzycznego jam session, podczas którego zamiast utworów muzycznych tworzy się usługi. Uczestnicy Service Design Jam będą pracować metodą współtworzenia (co-creation). Punktem wyjścia jest wgląd w realne zachowania i potrzeby klientów – zarówno te uświadomione jak i nieuświadomione, a celem Jamu – opracowanie prototypu innowacyjnej usługi, poznanie metod i technik zespołowego projektowania oraz sprawdzenie ich (i siebie) w działaniu.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.