Start arrow Program arrow Program - informacje arrow Tydzień z Internetem, czyli zrób zbiórkę w sieci!
Tydzień z Internetem, czyli zrób zbiórkę w sieci!
Redaktor: Maria Nowicka   
14.03.2013.
Świat wirtualny posiada wiele możliwości o których nawet my sami jeszcze nie zdajemy sobie sprawy! Niestety, na każdego z nas może czyhać również wiele niebezpieczeństw. By sprawnie i umiejętnie wykorzystywać Internet do celów edukacyjnych po raz trzeci w Polsce rusza kampania społeczna - Tydzień z Internetem. Zachęcamy drużyny i instruktorów ZHP do skorzystania z gotowych pomysłów na internetowe warsztaty!
W dniach 18-24 marca blisko 400 instytucji publicznych posiadających komputery z dostępem do Internetu będzie organizować bezpłatne zajęcia na podstawie 8 scenariuszy przygotowanych przez specjalistów z zakresu edukacji. Celem kampanii jest zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu oraz profilaktyka zagrożeń w Internecie. Zachęcamy wszystkich członków ZHP do wzięcia udziału w kampanii w swoim najbliższym środowisku poprzez współorganizację warsztatów.

Wariant A. Znajdź na stronie najbliższą instytucję, która bierze udział w kampanii i zaoferuj jej swoje wsparcie.

Wariant B. Zapoznaj się ze scenariuszami zajęć. Zorganizuj zbiórkę wg jednego z nich, na którą również zaprosisz rodziców i dziadków swoich harcerzy.

Każde przedsięwzięcie można zgłosić do konkursu "Odkrycia-Przeżycia", którego nagrody fundują filmy Microsoft, Orange Polska oraz UPC Polska.

Harcerki i harcerze spędzają w sieci dużo wolnego czasu. Dzięki kampanii Tydzień z Internetem przybliżmy im możliwości rozwoju jak i edukacji wychodzących poza ramy Google i Facebooka!

Wszystkie informacje na temat kampanii dostępne są na stronie.

Związek Harcerstwa Polskiego jest partnerem kampanii, dlatego prosimy wszystkie środowiska angażujące się w akcję o wysłanie na maila agata.grzywacz@zhp.net.pl krótkiej informacji o woli włączenia się do kampanii.

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP