Start arrow Program arrow Program - informacje arrow 55. Ogólnopolski Rajd Świętokrzyski 6-9.06.2013
55. Ogólnopolski Rajd Świętokrzyski 6-9.06.2013
Redaktor: Maria Nowicka   
11.03.2013.
Druhny i Druhowie !

Przed nami Jubileuszowy 55 Harcerski Rajd Świętokrzyski, tak tak to już tyle lat wędrujemy razem po naszej pięknej” świętokrzyskiej ziemi”. Wiele się przez te 55 lat wydarzyło. Wielu z tych którzy zaczynali ten rajd jest już na innym „niebiańskim” szlaku. Ale wierzymy, że co roku kibicują z góry naszym poczynaniom i są razem z nami.

Chcemy by ten rajd był szczególny, by pokazał nasze przywiązanie do historii i korzeni z których wyrośliśmy. Chcemy pokazać Wam naszą ?Małą Ojczyznę? ? Starachowice i jej szczególne miejsca które dla nas są ważne, a w szczególności ?Ekomuzeum? w którym obejrzycie nie tylko świetnie zachowany ?Wielki Piec? ale coś co kiedyś wszystkim kojarzyło się z naszym miastem ? samochód ciężarowy STAR.

Zaprosimy Was do szczególnego, magicznego miejsca jakim jest Harcerski Ośrodek Obozowy ?Lubianka? i szczególnego koncertu jubileuszowego.

A to wszystko w magicznej krainie Gór Świętokrzyskich z uroczyskiem Wykus, obozowiskiem Jenerała Mariana Langiewicza, klasztorem na Świętym Krzyżu, opactwem cystersów w Wąchocku i Sanktuarium Maryjnym w Kałkowie. A do tego ?Łysa Góra? z czarownicami i czartami pełna tajemnic i latających mioteł.

To wszystko możesz zobaczyć więc? chodź z nami na 55 Harcerski Rajd Świętokrzyski bo ?Świętokrzyskie czaruje? przyjedź i zobacz, to wszystko!!!

Regulamin można pobrać ze strony Rajdu: http://rajdswietokrzyski.zhp.pl/

pwd. Paweł Szypulski