Start arrow Wspólnota arrow FAQ
FAQ
Redaktor: Joanna Stompel   
28.11.2012.

1. Chcę zorganizować imprezę/spotkanie dla całego hufca, do kogo mam się zgłosić?

Napisz na program@zhpwidzew.pl lub zgłoś tę chęć w inny sposób Marysi Nowickiej.

2. Chcę napisać do Ćwika, mam świetny pomysł na artykuł, a nawet na cały cykl!

Łasica bardzo się ucieszy. Napisz na cwik@zhpwidzew.pl lub w inny sposób skontaktuj się z Asią Stompel. 

3. Chcę wstawić info na stronę/FB hufca.

O, to super! Jeśli masz uprawnienia do administrowania stroną - nie krępuj się, wstawiaj swoje info (ale pamiętaj, że mamy różne działy i nie wszytko trzeba wrzucać na główną stronę). Jeśli nie masz uprawnień, pisz na organizacja@zhpwidzew.pl. Jeśli chcesz, żeby Twoją informację poznały setki naszych fanów na FB - pisz na organizacja@zhpwidzew.pl lub inaczej do Łasicy.

5. Chcę dostać usprawiedliwienia nieobecności w szkole dla moich harcerzy.

Napisz do Asi Stompel organizacja@zhpwidzew.pl, a w mailu podaj imię i nazwisko harcerza, nazwę i adres szkoły, do której uczęszcza (albo i nie, wszak chodzi o usprawiedliwienie nieobecności), powód, dlaczego nie było go w szkole oraz datę nieobecności.

6. Chcę wypożyczyć sprzęt (kamerę, namiot, rzutnik itp.).

Skontaktuj się z Mateuszem Nowakiem - naszym kwatermistrzem: mateusz.novak@gmail.com.

7. Mam fakturę i chcę ją wymienić na pieniądze.

Napisz do Magdy Bartosiak np. na adres skarbnik@zhpwidzew.pl. Pamiętaj jednak, że faktura zamienia się w pieniądze tylko przez miesiąc od jej wystawienia. Potem to już zwykła kartka. 

8. Chcę sprawdzić stan konta mojej drużyny.

I znowu skontaktuj się z Magdą. 

9. Szukam partnera zagranicznego dla drużyny/miejsca na obóz za granicą.

Wietecha będzie szczęśliwa, że może Ci pomóc! Pisz do Oli na wietecha.aleksandra@gmail.com.

11. Chcę otrzymać zaświadczenie o pełnieniu funkcji drużynowego do szkoły.

Pisz do Asi Stompel organizacja@zhpwidzew.pl, dodaj do jakiej szkoły.

12. Nie działa mi ewidencja na www.e.zhp.pl.

Spokojnie! Policz do dziesięciu. Spróbuj jeszcze raz. Spróbuj to zrobić inaczej. Jeśli nadal nie działa, pisz na organizacja@zhpwidzew.pl, wyczerpująco opisując swój problem i lakonicznie opowiadając o swoich emocjach. Damy radę! 

13. Chcę dostać znaczki zucha/krzyże harcerskie dla moich zuchów/harcerzy.

Cieszymy się, że rośniemy liczebnie! Sprawdź, czy składki są opłacone za Twoje zuchy/Twoich harcerzy. Przyjdź do hufca, wpisz do rejestru numer legitymacji zucha/książeczki harcerskiej i odbierz znaczek/krzyż. Jeśli chcesz się upewnić, czy znaczki i krzyże są dostępne, pisz na organizacja@zhpwidzew.pl.

14. Chcę zorganizować nocowanie. 

Świetnie! Zarezerwuj termin u Asi Stompel - organizacja@zhpwidzew.pl, skonsultuj program nocowania z namiestniczką zuchową - Karoliną Brzezińską lub harcerską - Anią Supeł, wypełnij kartę biwaku. Pamiętaj, że aby zrobić nocowanie, jednostka musi mieć opłacone składki członkowskie.