Start
Jak przekazać 1 % podatku na rzecz hufca ZHP Łódź Widzew?

KTO MOŻE PRZEKAZAĆ 1% PODATKU DLA ZWIĄZKU HARCERSTWA POLSKIEGO?
 
Pragniemy podzękować wszystkim naszym Przyjaciołom, którzy zdecydowali się na przekazanie 1% swojego podatku. W 2014 roku przekazywanie 1% podatku na rzecz naszego hufca odbywa się na podobnych zasadach jak w roku ubiegłym. 
W roku 2014 (rozliczenie za 2013), nazwa organizacji nie jest nam już do niczego potrzebna, wystarczy wpisać numer KRS, w naszym przypadku: 0000283814.
W formularzach PIT wprowadzono pole "Cel szczegółowy 1%", w którym koniecznie należy wpisać nazwę naszego hufca (wpisujemy "WIDZEW") i ewentualnie jednostki (gromada, drużyna) do której mają trafić pieniądze.
 
 
JAK PRZKAZAĆ 1 % NA RZECZ HUFCA ZHP ŁÓDŹ-WIDZEW?

Wystarczy wypełnić odpowiednie pola w zeznaniu podatkowym, a pieniądze zostaną przelane przez Urząd Skarbowy.  

W zeznaniu podatkowym w polu "Cel szczegółowy 1%” należy wpisać nazwę hufca „WIDZEW", a jeśli chcemy by pieniądze zasiliły konkretną gromadę lub drużynę  wówczas wspisujemy nazwę hufca i nazwę jednostki z jej numerem np.: „WIDZEW – 3 ŁDH”.  Pojawiły się tu specjalne pola w których ofiarodawca może umieścić swoje dane kontaktowe i wyrazić zgodę na podanie ich organizacji, którą obdarował. Jeśli podatnik wyrazi taką zgodę wówczas będziemy mieli możliwość wysłać takiej osobie podziękowanie.


Pamiętajmy!!

W polu „numer KRS” wpisujemy: „0000283814” , w polu "Cel szczegółowy" wpisujemy "Widzew", natomiast w polu "wnioskowana kwota" - kwotę wyliczonego 1% podatku zaokrągloną do pełnych groszy w dół.

Do przekazania 1% w formularzach podatkowych służą następujące pozycje:

PIT 28 - M, N

PIT 36 - O, P

PIT 36L - N,O

PIT 37 - H,I

Przekazanie 1% własego podatku za rok 2013 na rzecz naszego hufca nie wyklucza oczywiscie możłiwosci przekazania darowizn. Jej wysokość może wynosić 6% dochodu.  Przekazując darowiznę na szczytne cele możemy zmniejszyć swoje obciążenia fiskalne. Zgodnie z art. 888 § 1 kodeksu cywilnego przez umowę darowizny darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swego majątku. Darowiznę można odliczyć od dochodu. 
 
 
 

Logowanie

Czy wiesz, że...

Japończykom, którym zależy na licznym gronie gości na ślubie, tokijska firma wypożycza "członków rodziny", przyjaciół i kolegów ?


Strony drużyn

12 ŁDH

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości

Licznik odwiedzin

Dziś13
Tydzień526
Miesiąc2303
Całość (od stycznia '08)698614