Start
Jak przekazać 1 % podatku na rzecz hufca ZHP Łódź Widzew?

KTO MOŻE PRZEKAZAĆ 1% PODATKU DLA ZWIĄZKU HARCERSTWA POLSKIEGO?
 
Pragniemy podzękować wszystkim naszym Przyjaciołom, którzy zdecydowali się na przekazanie 1% swojego podatku. W 2014 roku przekazywanie 1% podatku na rzecz naszego hufca odbywa się na podobnych zasadach jak w roku ubiegłym. 
W roku 2014 (rozliczenie za 2013), nazwa organizacji nie jest nam już do niczego potrzebna, wystarczy wpisać numer KRS, w naszym przypadku: 0000283814.
W formularzach PIT wprowadzono pole "Cel szczegółowy 1%", w którym koniecznie należy wpisać nazwę naszego hufca (wpisujemy "WIDZEW") i ewentualnie jednostki (gromada, drużyna) do której mają trafić pieniądze.
 
 
JAK PRZKAZAĆ 1 % NA RZECZ HUFCA ZHP ŁÓDŹ-WIDZEW?

Wystarczy wypełnić odpowiednie pola w zeznaniu podatkowym, a pieniądze zostaną przelane przez Urząd Skarbowy.  

W zeznaniu podatkowym w polu "Cel szczegółowy 1%” należy wpisać nazwę hufca „WIDZEW", a jeśli chcemy by pieniądze zasiliły konkretną gromadę lub drużynę  wówczas wspisujemy nazwę hufca i nazwę jednostki z jej numerem np.: „WIDZEW – 3 ŁDH”.  Pojawiły się tu specjalne pola w których ofiarodawca może umieścić swoje dane kontaktowe i wyrazić zgodę na podanie ich organizacji, którą obdarował. Jeśli podatnik wyrazi taką zgodę wówczas będziemy mieli możliwość wysłać takiej osobie podziękowanie.


Pamiętajmy!!

W polu „numer KRS” wpisujemy: „0000283814” , w polu "Cel szczegółowy" wpisujemy "Widzew", natomiast w polu "wnioskowana kwota" - kwotę wyliczonego 1% podatku zaokrągloną do pełnych groszy w dół.

Do przekazania 1% w formularzach podatkowych służą następujące pozycje:

PIT 28 - M, N

PIT 36 - O, P

PIT 36L - N,O

PIT 37 - H,I

Przekazanie 1% własego podatku za rok 2013 na rzecz naszego hufca nie wyklucza oczywiscie możłiwosci przekazania darowizn. Jej wysokość może wynosić 6% dochodu.  Przekazując darowiznę na szczytne cele możemy zmniejszyć swoje obciążenia fiskalne. Zgodnie z art. 888 § 1 kodeksu cywilnego przez umowę darowizny darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swego majątku. Darowiznę można odliczyć od dochodu. 
 
 
 

Logowanie

Czy wiesz, że...

Brytyjski lekarz-wolontariusz w Rutshuru w Demokratycznej Republice Konga (dawny Zair) przeprowadził udaną amputację ramienia na podstawie sms-ów od kolegi ?


Strony drużyn

12 ŁDH

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości

Licznik odwiedzin

Dziś143
Tydzień1643
Miesiąc2793
Całość (od stycznia '08)707020