Start arrow Program arrow Informacje kulturalne arrow Festiwal Szkół Teatralnych
Festiwal Szkół Teatralnych
Redaktor: Maria Nowicka   
15.04.2012.

23 kwietnia zacznie się jedno z najbardziej oczekiwanych przeze mnie wydarzeń roku - 30 Festiwal Szkół Teatralnych. Tylko raz w roku i tylko w Łodzi spotykają się wszystkie wyższe państwowe uczelnie teatralne z Polski. Prezentowane spektakle są przedstawieniami dyplomowymi wydziałów aktorskich. Festiwal cieszy się dużą popularnością, sale teatralne są przepełnione na każdym spektaklu. W trakcie festiwalu atmosfera jest niesamowita, z teatru jest zdjęty jego zbędny patos, zostaje czysta sztuka, ogromne zaangażowanie studentów, emocje, radość, energia. Jeśli ktoś nie jest przekonany do teatru, dzięki festiwalowi może teatr pokochać. Bilety nie są drogie.

 Więcej o festiwalu (program, imprezy towarzyszące) można znaleźć tutaj