Start arrow Informacje arrow Muzeum Historii Polski ogłasza kolejną edycję programu operacyjnego "Patriotyzm Jutra"
Muzeum Historii Polski ogłasza kolejną edycję programu operacyjnego "Patriotyzm Jutra"
Redaktor: Maria Nowicka   
03.01.2012.

Drodzy Drużynowi, Szczepowi, Instruktorzy, Szefowie zespółów!

Patriotyzm to działanie, inicjatywa i pomysłowość! "Patriotyzm Jutra" to program Muzeum Historii Polski realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego stawiający na inicjatywy propagujące historię w nowoczesnych formach, kreujący postawy patriotyczne i obywatelskie.
Szukamy świeżych treści i atrakcyjnych form, by przywrócić patriotyzmowi radosną i pozytywną twarz.

Jeśli macie pomysł na propagowanie historii w nowoczesnych formach, zdobywacie bohatera drużyny, albo pracujecie z bohaterem, potrzebne są Wam pieniądze do realizacji Waszych genialnych pomysłów, to jest to program dla Was. W ramach programu można ubiegać się o kwotę od 5 000 do 50 000 zł. O jakim rodzaju zadań mówimi, są to m.in.:

1. Projekty z dziedziny historii i wiedzy o społeczeństwie o walorach dydaktycznych
adresowane do wszelkich grup wiekowych, w tym: warsztaty, wystawy czasowe,
konkursy tematyczne, przedstawienia teatralne, audycje radiowe i telewizyjne,
filmy itp.;
2. Kampanie i akcje społeczne promujące wartości patriotyczne i obywatelskie
poprzez popularyzację wiedzy historycznej;

Oczywiście możecie liczyć na naszą pomoc. Spotkamy się, wspólnie opracujemy, a następnie rozpiszemy. Niestety, (tak jest jedno ale) trzeba to zrobić w miarę szybko, do piątku zainteresowane jednostki, muszę odezwać się do mnie na maila: marysia.nowicka@gmail.com, w mailu oprócz wyrażonej chęci, trzeba podać numer telefonu.