Start arrow Wspólnota arrow Klub "Na dechach" arrow 7.09.2009
7.09.2009
Redaktor: Marta Koriat   
06.09.2009.

  Klub "Na Dechach" - mały cichy zakątek hufcowego dobrodziejstwa, przez wiele lat miejsce spotkań wielu drużynowych i instruktorów. To w nim rodziły się idee wielkiej, szczytnej służby, to właśnie tu bycie ze sobą przeradzało się w wielkie przyjaźnie.

Dla wielu z Nas, starzy bywalcy tego miejsca to niedoceniona skarbnica wiedzy. Widząc jak oddala się ta praktyczność, i w zapomnienie idzie tak potrzebne miejsce postanowiliśmy Kręgiem Starszyzny Harcerskiej "WATRA" przywrócić świetność tego miejsca i powrócić do starych, prostych i sprawdzonych harcerskich zwyczajów. Gromadząc się wspólnie w każdy poniedziałkowy i czwartkowy dyżur hufca,  poprzez wspólne śpiewogrania, zapomniane wieczornice i skrzące świeczkowiska zgłębiać będziemy tajniki  harcerskiej wspólnoty.

Nie będąc tuzinkowym - każdy wolny termin łączyć będziemy z pomysłami i potrzebami które wynikną w trakcie zacieśniania wspólnych więzi. Na przełamanie lodów i słodki start, zaproszonych gości przywitają tradycyjne, domowe wypieki - odchodzące do lamusa- pracochłonne pyszności przyrządzone własnoręcznie przez KSH "WATRA". Klimat pierwszego spotkania podtrzyma aromat dostojnej kawy i spokojnej herbaty...

W tle - płomyki i ocean nut ściśnięty rozsądnością słów.

 

ZAPRASZAMY