Start arrow Biały Bór
Harcerska Baza Obozowa w Białym Borze
Redaktor: Krzysztof Koziński   
05.05.2009.

Biały Bór (Trzmielewo) doskonała baza harcerska dla zuchów, harcerzy, dzieci i młodziezy położona w północno - zachodniej części Polski, 35 kilometrów od Sczecinka, Człuchowa i Miastka pomiędzy miasteczkiem Biały Bór a wsią Trzmielewo.

 

Ośrodek harcerski funkcjonuje jedynie w okresie letnim od połowy czerwca do końca sierpnia. Podczas Harcerskiej Akcji Letniej harcerze i zuchy spędzają tu wolny czas na obozach harcerskich i koloniach zuchowych pod opieką wykwalifikowanej kadry. Położenie bazy w samym środku przepięknego lasu sosnowo - brzozowego pozwala uczestnikom obozów na obcowanie z przyrodą oraz zorganizowanie prawdziwych obozów harcerskich. Atutem bazy jest bezpośrodnie położenie nad jeziorem Bielsko, co umożliwia aktywny wypoczynek nad wodą oraz regenerację sił. Od lat jezioro objęte jest strefą ciszy oraz posiada I klasę czystości wody.

Baza przeznaczona dla obozów 180 osobowych.

 

Warunki mieszklane:

 • namiot harcerski typu "10" wyposażony w kanadyjki, materace, 2 koce na uczestnika i półki.

Zaplecze gospodarcze:

 • murowana kuchnia z zadaszoną stałówką dla 50 osób,
 • stołówka dla 100 osób w namiotach,
 • zadaszona umywalnia naczyń,
 • murowany budynek WC z 2 kabinami Eko - pryszniców,
 • prysznice w murowanym budynku (4 sztuki),
 • ambulatorium i izolatka w namiocie.

Zaplecze programowe:

 • boisko do siatkówki,
 • miejsce ogniskowe,
 • kapielisko z plażą,
 • 7 kajaków i łódka "Optymista"

 Dzięki dobrej lokalizacji ośrodka mamy możliwość zwiedzania Borne Sulinowo, Miastka, Szczecinka, czy bunkrów dawnego Wału Pomorskiego. Bliskość morza umożliwia nam zorganizowanie wycieczek do Kołobrzegu, Darłowa (odwiedzenie AquaParku w Darłówku, w którym zasmakujecie wodnych atrakcji) oraz zwiedzania Koszalina

Baza w 2004 roku gościła skautów z Białorusi i Niemiec w ramach miedzynarodowego obozu "Green Wave".

Zdjęcia Harcerskiej Bazy  Obozowej w Białym Borze - tutaj

Pobierz mapę terenu bazy - tutaj

 

Adres bazy:

Harcerska Baza Obozowa Hufca ZHP Łódź-Widzew wTrzmielewie

woj. pomorskie, pow. człuchowski, gm. Rzeczenica

 ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA NASZEJ BAZY

 

Oferta specjalna