Start arrow Jarosławiec
Harcerska Baza Obozowa w Jarosławcu
Redaktor: Krzysztof Koziński   
05.05.2009.

 Jarosławiec - osada rybacka i rekreacyjno – wypoczynkowa usytuowana nad Morzem Bałtyckim w województwie zachodniopomorskim. Posiadająca malowniczy klifowy brzeg pokryty piaszczystą plażą. Na zachodzie kurortu - 2 kilometry od centrum - w lesie sosnowym usytuowano Harcerską Bazę Obozową Hufca ZHP Łódź Widzew.

Ośrodek harcerski funkcjonuje jedynie w okresie letnim od połowy czerwca do końca sierpnia. Podczas Harcerskiej Akcji Letniej harcerze i zuchy spędzają tu wolny czas na obozach harcerskich i koloniach zuchowych pod opieką wykwalifikowanej kadry. Położenie bazy w przepięknym lesie umożliwia uczestnikom obcowanie z naturą. Spotkać można tu wiele rozmaitych okazów roślin i zwierząt prawnie chronionych. Atutem bazy jest czysta plaża z łagodnym zejściem dzięki, której korzystamy z uroków i walorów polskiego morza oraz kąpieli....

Baza przeznaczona dla obozów 300 osobowych.

 Warunki mieszkalne:

  • budynek kolonijny z miejscami dla 25 dzieci w pięciu pokojach (łóżka piętrowe, półki),
  • namiot harcerski typu "10" wyposażony w kanadyjki, materace, 2 koce na uczestnika i półki.
  • budynek Komendy Bazy z zapleczem ambulatoryjnym i izolatką,
  • budynek kadry gospodarczej.

 Zaplecze gospodarcze i programowe:

  • drewniana kuchnia,
  • wiata stołówkowa z kominkiem dla 130 osób - między posiłkami miesjce programowe w czasie deszczu,
  • budynek sanitarny z natryskami i WC, z bieżącą ciepłą wodą przystosowany dla osób niepełnosprawnych,
  • miesce ogniskowe,
  • boisko do piłki nożnej,
  • boisko do siatkówki.

 Dobra lokalizacja ośrodka umożliwia organizację ciekawych wycieczek do Ustki, Łeby, Słowińskiego Parku Narodowego (ruchome wydmy), Darłowa, Kluk (skansen kultury Słowińców) oraz najczęściej odwiedzany Aquapark w Darłówku, w którym zasmakujecie wielu atrakcji wodnych.

Baza często gościu skautów z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Niemiec, Litwy, Mongolii, którzy przyjeżdżają na obozy międzynarodowe – realizując ciekawe projektu. W 2004 roku zorganizowano na terenie bazy międzynarodowe przedsięwzięcie „Green Wave”

Zdjęcia Harcerskiej Bazy Obozwej w Jarosławcu - tutaj

Pobierz mapę terenu bazy - tutaj

Adres bazy:

Harcerska Baza Obozowa Hufca ZHP Łódź Widzew w Jarosławcu

ul, Sosnowa 36/38, 76 - 107 Jarosławiec

woj. Zachodniopomorskie, pow. Sławieński, gm. Postomino.

 ZAPRASZAM DO ODWIEDZENIA NASZEJ BAZY. 

 

Oferta specjalna