Start
Biała Służba podczas Światowych Dni Młodzieży
Redaktor: Joanna Stompel   
14.04.2016.

Weź udział w Białej Służbie podczas Światowych Dni Młodzieży!

Serdecznie zapraszamy wszystkich wędrowników i instruktorów do włączenia się w Białą Służbę podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. To niesamowicie wdzięczna służba dla Ojca Franciszka i milionów młodych ludzi z całego świata, którą możemy pełnić na ziemiach polskich. To także wyjątkowa lekcja wiary, tolerancji, pokory, pojednania i miłosierdzia.

Zlot odbędzie się w dniach 23.07.2016 - 1.08.2016. Koszt uczestnictwa to jedyne 180 zł, a w cenie tej ujęte są: zakwaterowanie, pełne wyżywienie, transport, ubezpieczenie oraz pamiątkowa wyprawka (koszulka, identyfikator, plecak, itp.). Miasteczko skautowe (dla członków ZHP i innych zagranicznych organizacji skautowych) zlokalizowane będzie w Więcławicach Starych, na terenie gminy Michałowice. Jako jedyna organizacja pozarządowa oferujemy możliwość pełnienia służby na ŚDM osobom już od 16 roku życia. Osoby niepełnoletnie muszą przyjechać na wydarzenie pod opieką pełnoletniego instruktora ZHP. Zapisy trwają do 31 maja 2016 r.

Służba odbywać się będzie w systemie zmianowym, po 8 godzin dziennie. Wolontariusze mogą zapisać się do służby: medycznej, zabezpieczenia, informacyjnej, aprowizacyjnej oraz kwatermistrzowskiej.

Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę www.sdm.zhp.pl. Przeczytaj też Informator.
Chcesz przeżywać przygotowania do Białej Służby na bieżąco? Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Pamiętaj! Biała Służba to:
Szansa na pogłębienie swej duchowości i religijności.
To miejsce na możliwość wędrowniczej służby.
To szansa na spotkanie z milionami młodych ludzi z całego świata.
To możliwość przeżycia przygody wraz ze skautami z całego świata.
Obozowanie wszystkich skautów na jednym miasteczku.
Najtańsza opcja wolontariatu i pobytu na ŚDM w Krakowie.

Po raz kolejny w historii nadchodzi wydarzenie, które wyjątkowo potrzebuje naszej harcerskiej postawy, zdolności organizacyjnych i zaradności. Właśnie do takich zadań wychowujemy na zasadach Prawa i Przyrzeczenia młode pokolenie Polaków.

 

Logowanie

Czy wiesz, że...

Amerykański iluzjonista David Blaine wstrzymał oddech na ponad 17 minut, ustanawiając tym samym nowy rekord świata ?


Strony drużyn

12 ŁDH

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości

Licznik odwiedzin

Dziś318
Tydzień1686
Miesiąc4818
Całość (od stycznia '08)637783