Start
Rozkaz specjalny 1/2015
Redaktor: Joanna Stompel   
19.08.2015.

Łódź, 19 sierpnia 2015 r.

Związek Harcerstwa Polskiego
Komendant Hufca Łódź-Widzew
im. gen. Mariusza Zaruskiego

 

Rozkaz specjalny L. 1/2015

 

Prawdziwy autorytet tworzy tylko osobisty przykład, prawdziwość czynów, odpowiedzialność, porządek i konsekwencja.

hm. Stefan Mirowski

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego instruktora naszego hufca – hm. Ryszarda Karbowskiego. Druh Ryszard pełnił służbę w Zespole Wychowania Duchowego i Religijnego Chorągwi Łódzkiej. Wcześniej był komendantem Szczepu im. Jana Kasprowicza w Szkole Podstawowej nr 43 przy ul. Wacława w Łodzi oraz drużynowym i założycielem 121 Łódzkiej Drużyny Harcerskiej.

Druh Ryszard swoimi działaniami, wyznawanymi ideami i poczuciem odpowiedzialności był nie tylko wzorowym harcerskim wychowawcą – stał się autorytetem dla kolejnych pokoleń łódzkich harcerzy. W mojej pamięci na zawsze pozostanie jako ostoja ciepła i źródło dobra. Wielką radością i honorem była dla mnie współpraca z druhem Ryszardem, który do ostatnich chwil nie tylko obserwował bieżące działania, ale razem z nami zmieniał hufiec i otaczający nas świat. Wspólnota Hufca Łódź-Widzew poniosła wielką stratę.

Druhu Ryszardzie, będzie nam Ciebie brakowało w harcerskim kręgu.

Druhny i Druhowie,

1.       Ogłaszam żałobę w Hufcu ZHP Łódź-Widzew trwającą do 19 września 2015 r. włącznie.

2.       Polecam odczytać rozkaz specjalny na zbiórkach drużyn.

3.       Polecam okryć kirem sztandar Hufca ZHP Łódź-Widzew.

4.       Polecam nałożyć czarne opaski na krzyże harcerskie.

 

Czuwaj!

 

phm. Michał Adamiak

 

Logowanie

Czy wiesz, że...

Do pokazywania ludzi lub drogi, Malezyjczycy używają kciuka? Wskazanie palcem wskazującym, ze zwiniętą dłonią uważa się za zniewagę.


Strony drużyn

12 ŁDH

Gościmy

Odwiedza nas 19 gości

Licznik odwiedzin

Dziś245
Tydzień1012
Miesiąc4428
Całość (od stycznia '08)627254