Start
Rozkaz specjalny 1/2015
Redaktor: Joanna Stompel   
19.08.2015.

Łódź, 19 sierpnia 2015 r.

Związek Harcerstwa Polskiego
Komendant Hufca Łódź-Widzew
im. gen. Mariusza Zaruskiego

 

Rozkaz specjalny L. 1/2015

 

Prawdziwy autorytet tworzy tylko osobisty przykład, prawdziwość czynów, odpowiedzialność, porządek i konsekwencja.

hm. Stefan Mirowski

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego instruktora naszego hufca – hm. Ryszarda Karbowskiego. Druh Ryszard pełnił służbę w Zespole Wychowania Duchowego i Religijnego Chorągwi Łódzkiej. Wcześniej był komendantem Szczepu im. Jana Kasprowicza w Szkole Podstawowej nr 43 przy ul. Wacława w Łodzi oraz drużynowym i założycielem 121 Łódzkiej Drużyny Harcerskiej.

Druh Ryszard swoimi działaniami, wyznawanymi ideami i poczuciem odpowiedzialności był nie tylko wzorowym harcerskim wychowawcą – stał się autorytetem dla kolejnych pokoleń łódzkich harcerzy. W mojej pamięci na zawsze pozostanie jako ostoja ciepła i źródło dobra. Wielką radością i honorem była dla mnie współpraca z druhem Ryszardem, który do ostatnich chwil nie tylko obserwował bieżące działania, ale razem z nami zmieniał hufiec i otaczający nas świat. Wspólnota Hufca Łódź-Widzew poniosła wielką stratę.

Druhu Ryszardzie, będzie nam Ciebie brakowało w harcerskim kręgu.

Druhny i Druhowie,

1.       Ogłaszam żałobę w Hufcu ZHP Łódź-Widzew trwającą do 19 września 2015 r. włącznie.

2.       Polecam odczytać rozkaz specjalny na zbiórkach drużyn.

3.       Polecam okryć kirem sztandar Hufca ZHP Łódź-Widzew.

4.       Polecam nałożyć czarne opaski na krzyże harcerskie.

 

Czuwaj!

 

phm. Michał Adamiak

 

Logowanie

Czy wiesz, że...

W ramach terroryzującego kraj polowania na czarownice władze Gambii zatrzymały prawie tysiąc osób ?


Strony drużyn

12 ŁDH

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Licznik odwiedzin

Dziś91
Tydzień613
Miesiąc6694
Całość (od stycznia '08)683385