Start
Widzewska Szlachetna Paczka
Redaktor: Joanna Stompel   
26.11.2014.
Podobnie jak rok temu tak i w tym ruszamy z projektem Szlachetnej Paczki. Tym razem zdecydowaliśmy się pomóc rodzinie Pani Iwony, Pana Włodzimierza i ich dwójki dzieci: Krystianowi i Karolinie, cierpiących na porażenie mózgowe. 

Pod linkiem w aplikacji na Facebooku lub pod linkiem w dokumentach Google znajdziecie wszystkie informacje na temat rodziny oraz listę potrzebnych produktów, możecie tam też rezerwować rzeczy, które dołożycie do paczki.

Jak pomóc?
Możliwości jest kilka:
1. Zakupić produkty wymienione na liście potrzeb a następnie przynieść je do hufca. W sekretariacie będzie wskazane miejsce, w którym można zostawić podarunki. Przy takim sposobie pomocy warto skorzystać z aplikacji znajdującej się pod linkiem powyżej. Można tam rezerwować produkty oraz zaznaczać to co zostało już kupione. Dzięki temu łatwiej będzie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby rodziny oraz monitorować co jeszcze zostało do kupienia. Drużyny, namiestnictwa mogą oczywiście rezerwować wiele pozycji i nie muszą ograniczać się co do ilości (jeśli na liście wpisana jest herbata to można kupić kilka opakowań)
2. Zrobić akcję zarobkową w celu zebrania pieniędzy bądź na podstawowe, zarezerwowane produkty bądź na produkty dodatkowe
3. Wpłacić pieniądze na konto hufca: 16 1240 3031 1111 0000 3426 6759 – tytuł przelewu: „Darowizna – Szlachetna Paczka”

Zaproście do pomocy swoich znajomych, rodziny. Zaangażujcie swoje gromady, drużyny. Moc jest w nas, zbierzmy wszystkie potrzebne rzeczy!

Poniżej znajdziecie opis rodziny oraz listę potrzebnych produktów:


Pani Iwona (43 l.) wraz z mężem panem Włodzimierzem (45 l.) opiekuje się dwójką swoich dzieci z porażeniem mózgowym i niedowładem kończyn: Krystianem (21 l.) oraz Karoliną (19 l.). Rodzina od 6 lat żyje w mieszkaniu przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Wcześniej były kamienice, bloki bez windy, trzeba było wnosić dzieci oraz wózki po schodach samodzielnie. Jeszcze pół roku temu żył także ojciec pani Iwony, który pomagał czasem rodzinie w zajmowaniu się dziećmi. Niestety teraz rodzina polega tylko na sobie. Pan Włodzimierz pracuje na umowę o pracę, jednak jego zarobki (1700 zł) oraz renta socjalna na dzieci (1238 zł) i świadczenie pielęgnacyjne pani Iwony (1000 zł) nie wystarczają na pokrycie wszystkich kosztów związanych z leczeniem dzieci. Karolina dodatkowo ma padaczkę, a Krystianowi udało się przeżyć sepsę, czego rezultatem są powikłania i większa ilość leków, którą musi przyjmować. Koszty leczenia miesięcznego wynoszą ok. 1732 zł na oboje dzieci, przy czym nieraz nie starcza na niektóre rzeczy np. pampersy. Po odliczeniu wszystkich wydatków dochód na osobę w rodzinie wynosi 293 zł na miesiąc. Pani Iwona na co dzień zajmuje się dziećmi. Jest dla nich nie tylko matką, ale także opiekunką i rehabilitantką (nie zawodową), wozi dzieci, w ramach spełniania obowiązku szkolnego, do specjalnego ośrodka dla osób niepełnosprawnych, w którym Krystian spędza około 2-3 godzin, a Karolina około 4 godzin dziennie. Pani Iwona kocha i walczy o swoje pociechy całym sercem, nie pozwala sobie na chwilę wytchnienia. Pan Włodzimierz pracuje nocami, natomiast w ciągu dnia także pomaga żonie w opiece nad dziećmi. Pani Iwona jako najbardziej potrzebne wymienia wyposażenie mieszkania w postaci ręczników, ściereczek, koców czy poszewki, ponieważ brudzą się one bardzo szybko, prawie codziennie muszą być wymieniane i prane. Kolejnymi potrzebami są ubrania dla dzieci - luźne dresy, a także kurtka zimowa dla Krystiania oraz proszek do prania, ponieważ rodzina zużywa go dużo.


Potrzeby rodziny


Żywność trwała:
- Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach
- Specjalne produkty żywieniowe: ze względu na niepełnosprawność i problemy z jedzeniem: obiadki i zupki Gerbera - jest ważne żeby były Gerbera, ponieważ np. Bobovity dzieci nie mogą jeść
- Inne: sok malinowy do rozcieńczania wodą mineralną


Środki czystości:
- Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący
- Artykuły dziecięce: proszku do prania idzie bardzo dużo ok. 7kg na tydzień, ponieważ dzieci brudzą ok. 3 bluzek dziennie; Pasta ze względu na wskazania lekarza tylko Elmex (pomarańczowa) - po innej Krystian dostaje próchnicy; szczoteczka do zębów tylko elektryczna, ponieważ tylko wtedy dzieci dają sobie umyć zęby - do tej pory pani Iwona kupuje pojedyncze szczoteczki elektryczne, ale mówi że dobrze byłoby gdyby była np. jedna z wymiennymi końcówkami
- Inne: pampersy - również bardzo istotne, rozmiar S(2) dla Karoliny i M(3) dla Krystiana; rękawiczki lateksowe pudrowane rozmiar S


Obuwie i odzież:
- dres dziewczęcy rozm. 160/S
- dres męski rozm. 168/XL
- dres męski rozm. 168/M
- męska kurtka zimowa rozm. 168/XL (istotne: rzepy przy nadgarstkach, ponieważ Krystian ma przykurczone ręce i ważne jest żeby kurtka się trzymała)
- męska kurtka zimowa rozm. 178/XXL
- męskie buty zimowe, kozaki rozm. 38/25 cm stopa
- męskie trapery, treki (powyżej kostki) rozm. 43/ 28 cm stopa
- damskie letnie adidasy rozm. 43


Wyposażenie mieszkania:
- Koc, Pościel, Ręczniki
- Inne: Pani Iwona wskazuje, że potrzebny jest koc cienki dla Karoliny, na którym powinna leżeć i jeden koc gruby dla Krystiana, żeby go przykrywać w szpitalu. Ręczników, wszelkich ściereczek (takie kuchenne) i pościeli rodzina potrzebuje, ponieważ są one brudzone przy każdej okazji - myciu, karmieniu, zmianie pieluch, etc. Pościel na kołdrę 140x160, na poduszkę 50x60.
Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: czajnik elektryczny, bo stary się już psuje


Inne potrzeby:
Wózek inwalidzki dla Karoliny. Rodzina zdaje sobie sprawę, że to duży wydatek, Karolina póki co ma jeszcze swój wózek, ale jest on już stary i psuje się. Jeśli istniałaby taka możliwość to najlepiej byłoby kupić wózek dla dzieci z porażeniem mózgowym model Komfort 5 (najbardziej odpowiedni i przystosowany).


Szczególne upominki:
Krystian - poduszka z FC Barceloną, chłopak jest fanem zespołu; Karolina - gumki, spinki lub przenośna wanienka do mycia głowy, gdy leży na łóżku żeby nie trzeba było jej przenosić całej do wanny; pani Iwona, pan Włodzimierz - jakiś kosmetyk.


NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY:
- rzeczy typu koc, ręczniki, pościele bardzo dużo tego trzeba prać, szybko się zużywa
- ubrania dla dzieci
- chemia - proszek do prania
 

Logowanie

Czy wiesz, że...

Surfowanie po internecie pozwala ludziom starszym zachować szczególnie dobrą sprawność umysłową ?


Strony drużyn

12 ŁDH

Gościmy

Licznik odwiedzin

Dziś41
Tydzień717
Miesiąc2949
Całość (od stycznia '08)687189