Start
3. edycja konkursu grantowego "Discover E-volunteering"!
Redaktor: Aleksandra Wietecha   
10.06.2014.

Masz pomysł na projekt, dzięki któremu internauci będą mogli przyczynić się do zmieniania świata na lepsze? Zgłoś go do konkursu i zdobądź grant na jego realizację!

Nowe technologie na stałe zagościły w naszym życiu. Używamy ich już nie tylko po to, aby szukać informacji czy rozrywki, ale także po to, aby pomagać innym i zmieniać świat na lepsze.

W Internecie istnieje mnóstwo bardzo ciekawych projektów społecznych: każdego dnia Internauci redagują Wikipedię, prowadzą kursy językowe on-line oraz bezpłatne doradztwo, tworzą grupy wsparcia i samopomocy, promują kampanię społeczne i wiele, wiele więcej! Wszystkie te działania nazywamy e-wolontariatem, ponieważ wykonywane są dobrowolnie i bez wynagrodzenia. Poprzez Konkurs chcemy pokazywać ich różnorodność i zachęcać Europejczyków do społecznego działania w Sieci!


Jeśli masz pomysł na projekt, w którym uczestnicy:

  • pomagają sobie przez Internet (na formach internetowych, przez mail/Skype),
  • budują zasoby wspólnej wiedzy (np. używając mechanizmu wiki),
  • tworzą mapy społecznościowe (np. używając OpenStreetMap),
  • dzielą się wiedzą i umiejętnościami (np. e-learning),
  • wcielają się w role dziennikarzy obywatelskich,
  • albo robią coś jeszcze innego, co ma pozytywny wpływ na życie w 'realu',

zgłoś go do konkursu i zdobądź grant dla swojej organizacji!

CO MOŻNA WYGRAĆ?

Grant w wysokości 2000 euro na wdrożenie projektu. Ale to nie wszystko! Finaliści konkursu wezmą udział w międzynarodowych warsztatach i sesjach mentorskich z ekspertami, którzy pomogą im w dopracowaniu projektów.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

Do 30 czerwca 2014 r. wypełnij formularz zgłoszeniowy on-line: http://discoverevolunteering.eu/en/submit-your-idea.

GDZIE ZNALEŹĆ WIĘCEJ INFORMACJI?

Zapraszamy na stronę konkursu: http://discoverevolunteering.eu/

DOŁĄCZ DO DOBREJ SIECI!

Dobra-Siec.pl to pierwszy w Polsce portal społecznościowy dedykowany aktywistom: organizacjom pozarządowym, instytucjom, grupom nieformalnym I wszystkim innym osobom, które chcą zmieniać świat na lepsze. Stwórz swój profil i współpracuj z e-wolontariuszami on-line!

***

O KONKURSIE:

‘Discover e-volunteering’ to konkurs z misją. Powstał po to, by wspierać zaangażowanie społeczne w Internecie, informować o zaletach e-wolontariatu i – oczywiście – nagradzać najbardziej pomysłowe inicjatywy! Dzięki poprzednim edycjom konkursu udało nam się zgromadzić ponad 240 projektów z 31 europejskich państw – najciekawsze z nich zebrane są w bazie dobrych praktyk portalu E-wolontariat.pl. Co więcej, na ich podstawie została stworzona interaktywna infografika pokazująca, jak e-wolontariat wygląda w praktyce. Poznaj laureatów poprzednich edycji i dowiedz się więcej na: http://discoverevolunteering.eu/en/competition/concept

Organizatorami konkursu są Fundacja Dobra Sieć i Fundacja Orange. Konkurs organizowany jest przy wsparciu Orange Foundation.

 

Logowanie

Czy wiesz, że...

Do pokazywania ludzi lub drogi, Malezyjczycy używają kciuka? Wskazanie palcem wskazującym, ze zwiniętą dłonią uważa się za zniewagę.


Strony drużyn

12 ŁDH

Gościmy

Licznik odwiedzin

Dziś17
Tydzień722
Miesiąc2366
Całość (od stycznia '08)586780