Start arrow Program arrow Informacje kulturalne
Informacje kulturalne
Festiwal Kamera Akcja
Redaktor: Maria Nowicka   
01.03.2012.

3. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

Wprawdzie to młody festiwal w kalendarzu łódzkich wydarzeń, jednak zdecydowanie wart polecenia. Festiwal to rpopozycja dla osób z większymi wymaganiami niż wybór telewizyjnej papki. Oferowane filmy zostały wyselekcjonowane przez filmoznawców, co daje gwarancję dobrego i ambitnego kina. W programie pokazy filmów, warsztaty, panele dyskusyjne, premiery filmowe.

Image 

Czytaj całość
 
VIII Konkurs Papieski
Redaktor: Maria Nowicka   
15.02.2012.
Zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w VIII edycji Konkursu Papieskiego! Wejdź na stronę www.konkurspapieski.pl, zapoznaj się z ciekawymi materiałami i odpowiedz na 20 pytań dotyczących biografii i nauczania Jana Pawła II!

Do wygrania 10 wycieczek do Rzymu, sprzęt elektroniczny i książki. Dodatkowo nagroda dla najlepszej szkoły i najlepszego opiekuna!
 
Migawki z Twojego życia
Redaktor: Maria Nowicka   
10.02.2012.
Duńska prezydencja w Unii Europejskiej ogłasza konkurs fotograficzny “EU Snapshots of Your Life”. Zadaniem uczestników jest pokazanie na zdjęciu, w jaki sposób działania UE wpływają na życie jej obywateli.
Czytaj całość
 
Dni Kultury Polskiej - Kulturalia 2012
Redaktor: Maria Nowicka   
08.02.2012.
Od 18 do 21 lutego w Łodzi będą odbywać się imprezy w ramach Dni Kultury Polskiej - Kulturalia 2012. Podczas nich bliżej przyjrzymy się kulturze, której najrzadziej poświęcamy czas. Przez cztery dni mnóstwo okazji, by dowiedzieć się czegoś ciekawego, a także dobrze się bawić. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.
Czytaj całość
 
Kampania "Zgnieć butelkę"
Redaktor: Maria Nowicka   
18.01.2012.

"Zgnieć butelkę" to kampania edukacyjno-informacyjna z zakresu ochrony środowiska dla mieszkańców województwa łódzkiego. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na problem odpadów oraz podniesienie świadomości ludzi w zakresie ochrony środowiska, głównie recyklingu oraz gospodarowania odpadami. Kampania ma za zadanie promować zmniejszanie objętości odpadów oraz edukować, jak prowadzić świadomy recykling, jak segregować i jak postępować z odpadami, by zajmowały mniej miejsca.  

Oficjalna inauguracja kampanii  odbędzie się  na stoku narciarskim na Górze Kamieńsk, w miejscowości Ozga k/Bełchatowa. Impreza  inauguracyjna pn. „ZGNIEĆ I ZJEDŹ”  zaplanowana jest w okresie ferii zimowych(10 stycznia).

Szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich harcerzy z województwa łódzkiego do udziału w zawodach sportowych – zjeździe narciarskim i zjeździe snowboardowym oraz w „Zjeździe na byle czym”. Zawodnicy każdej z trzech konkurencji zostaną uhonorowani Pucharami dla zwycięzców „ZGNIEĆ I ZJEDŹ”, otrzymają pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Zwycięzcy „ZJAZDU NA BYLE CZYM” otrzymają dodatkowo nagrodę pieniężną  1000 PLN.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 26