Start arrow Program arrow Informacje kulturalne
Informacje kulturalne
Monofest
Redaktor: Maria Nowicka   
12.12.2011.

W dniach 14 i 15 grudnia 2011 w Teatrze Szwalnia odbędzie się III Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOFEST. Dzień pierwszy będzie należał do uznanych w Polsce i na świecie twórców monodramu: Janusza Stolarskiego i tancerza butoh Atsushi Takenouchi. Podczas drugiego dnia festiwalu będzie można zobaczyć monodramy młodych, ale już utytułowanych twórców - absolwentów Szkoły Filmowej w Łodzi: Romualda Krężela, Wacława Mikłaszeskiego i Mateusza Olszewskiego. Spektaklom będą towarzyszyć wieczorne rozmowy z twórcami oraz jam taneczny z udziałem Janusza Stolarskiego i Atsushi Takenouchi.

Bilety na spektakle w cenie 10 zł. 

Czytaj całość
 
Koncert zespołu T.LOVE
Redaktor: Maria Nowicka   
17.11.2011.

Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

W dniu 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, by uświadomić ludziom jakie zagrożenie niesie ze sobą wirus HIV oraz jakie działania podejmować, by się przed nim ustrzec.

W związku z Wojewódzkimi Obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS 1 grudnia 2011 roku będą odbywać się m.in. konferencja, happeningi, kampania multimedialna Krajowego Centrum ds. AIDS („Zrób test na HIV”) oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.

Podsumowaniem Wojewódzkich Obchodów będzie koncert zespołu T.LOVE, który rozpocznie się o godzinie 19.00 w łódzkiej Wytwórni. W tym czasie rozdawane będą ulotki oraz materiały informacyjno-edukacyjne (m.in. koszulki, prezerwatywy) dotyczące tematyki Obchodów.

Nieodpłatne wejściówki na koncert można odbierać w siedzibie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, pok. 41(IIpiętro) w terminie od 21 listopada br. w godzinach 8.00 - 16.00.

Pełen program obchodów można znaleźć tutaj.

 
Wolontariusz: Frajer czy bohater?
Redaktor: Maria Nowicka   
16.11.2011.

Konferencja "Wolontariusz: frajer czy bohater?". Rozmowy o przyszłości wolontariatu w Łodzi.

Celem Konferencji jest przekazanie praktycznej wiedzy na temat wolontariatu i pracy z wolontariuszami w różnym wieku, m.in. poprzez warsztaty oraz rzetelną debatę na temat wizerunku wolontariusza wśród łodzian. Udział w konferencji umożliwi Państwu także zapoznanie się z programami, które pozwalają na rozwój i szkolenie kadry  (m.in. Program Uczenie Się Przez Całe Życie, Grundtvig, Program „Młodzież w Działaniu”).
Konferencja organizowana jest w ramach akcji „Jesień Wolontariatu w województwie łódzkim”.

Organizatorzy: Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Łodzi

Miejsce konferencji

Duża sala obrad Urzędu Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 104

Termin konferencji

6. grudnia 2011, godz. 9.30-15.00

Udział w konferencji jest bezpłatny. Potwierdzenie udziału w konferencji należy zgłosić do 23 listopada poprzez formularz: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDdQd3NPNDNVTUxGeFhFYzMyYm9sRVE6MQ

Program konferencji można znaleźć na stronie organizatora: www.ferso.org

 

 
Jaki makijaż ma podbite oko?
Redaktor: Maria Nowicka   
15.11.2011.

Ogólnopolska Konferencja o Przeciwdziałaniu Przemocy wobec Kobiet

Przemoc wobec kobiet, to zjawisko często ignorowane, a wręcz pomijane, czego skutkiem jest niska świadomość społeczna związana z tym problemem. Konferencja ma na celu uświadomienie i ukształtowanie prawidłowych zachowań w środowisku przyszłych prawników, psychologów i lekarzy, przygotowanie do pracy z ofiarami przemocy, jak również zerwanie z wieloma mitami dotyczącymi problemu przemocy. Wśród tematów, które zostaną poruszone podczas projektu możemy znaleźć m.in. funkcjonowanie Niebieskich Kart, zjawisko zbrodni kuchennych czy psychologiczne mechanizmy przemocy domowej.

Konferencja odbędzie się 25 listopada, o godzinie 10.00 na Wydziale Prawa i Administracji UŁ. Udział w konferencji jest bezpłatny, aby wziąć udział w konferencji należy zarejestrować się do 21 listopada na stronie internetowej konferencji http://www.elsa.org.pl/konferencjaprzemoc/index.html

Patronat merytoryczny nad konferencją objęła Sędzia Anna Maria Wesołowska.

 
13. Explorers Festival
Redaktor: Maria Nowicka   
15.11.2011.

Od jutra zaczyna się 13 edycja Explorers Festival. Festiwal gór, sportów ekstremalnych i przygody potrwa do 20 listopada. W programie: spotkania z podróżnikami, odkrywcami, alpinistami, himalaistami, pasjonatami sportów ekstremalnych, a także pokazy filmów, panel dyskusyjny, spotkania muzyczne. Polecam wszystkim, nie tylko tym lubiącym góry. Spotkanie ludzi wypełnionych pasją, jest niezwykle inspirujące.

Bilet wstępu na jeden dzień festiwalu to 5 zł. Pod tym adresem http://www.festiwalgor.pl/13/program.html dostępny jest pełny program festiwalu.

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 26 z 26