Start arrow Program arrow Informacje kulturalne
Informacje kulturalne
Pokaz filmu "Kamienie na szaniec"
Redaktor: Joanna Stompel   
05.05.2014.

9 maja (piątek) o godzinie 19.00 w Kinie 3D Wytwórnia odbędzie się projekcja filmu "Kamienie na szaniec" w reżyserii Roberta Glińskiego. Po zakończeniu seansu odbędzie się spotkanie z odtwórcą głównej roli – Marcelem Sabatem. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcą wybrać się razem z nami na film, prosimy o kontakt: program@zhpwidzew.pl dziś do 20.00! Wstęp jest bezpłatny. 

 
Nowy extra mocny
Redaktor: Maria Nowicka   
31.01.2014.

Wspólne wyjście do teatru? Wchodzę w to.

13 lutego o godzinie 19.15 w Teatrze Nowym spektakl Dorian. Brzmi ciekawie, książkę czytałam i była znakomita!

Cena: 15 zł

Czas trwania: 1 godzina 15 minut 

Zgłoszenia to wpłata na konto (67 1090 2705 0000 0001 2182 9190)  lub dostarczeniem kasy osobiście do wtorku 4 lutego. Jeśli ktoś wpłaci we wtorek wieczorem, ma jakieś pytania lub chce sobie do mnie napisać -  adres: program@zhpwidzew.pl

 
Service Design Jam
Redaktor: Aleksandra Wietecha   
13.09.2013.

Service design jam / 20-22 września 2013
prowadzenie: Wojtek Ławniczak i Marcin Chłodnicki

Service design wykorzystuje techniki projektowe związane z metodyką design thinking, która stymuluje innowacyjność oraz efektywność poprzez pracę zespołową. Celem projektowania usług jest pozytywne doświadczenie i korzyści, które otrzymuje użytkownik. W efekcie zaprojektowana usługa (świadczona przez firmy, urzędy, instytucje, organizacje) staje się bardziej atrakcyjna i konkurencyjna.

Service design jam to proces kreacyjny, integrujący zespoły i tworzący pozytywną energię. Nazwa nawiązuje do pojęcia muzycznego jam session, podczas którego zamiast utworów muzycznych tworzy się usługi. Uczestnicy Service Design Jam będą pracować metodą współtworzenia (co-creation). Punktem wyjścia jest wgląd w realne zachowania i potrzeby klientów – zarówno te uświadomione jak i nieuświadomione, a celem Jamu – opracowanie prototypu innowacyjnej usługi, poznanie metod i technik zespołowego projektowania oraz sprawdzenie ich (i siebie) w działaniu.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

 
Lato w teatrze
Redaktor: Maria Nowicka   
10.07.2013.

LATO W TEATRZE / 5-18 sierpnia 2013 / godz. 10:00-16:00 Willa Grohmana, ul. Tylna 9/11, Łódź

Interesujesz się teatrem? Lubisz majsterkować? Marzysz o swobodnym unoszeniu się w powietrzu? Nie masz planów na wakacje?

Poszukujemy 25 osób w wieku 14-19 lat, które chcą spędzić ciekawie czas, poznać nowych ludzi i świetnie się bawić.

Zapraszamy na bezpłatne dwutygodniowe warsztaty, które będą próbą pokonywania prawa grawitacji i poszukiwaniem spełnienia „odwiecznego marzenia człowieka o lataniu”. W pierwszym tygodniu będziemy pracować wspólnie, a w drugim- w trzech grupach: aktorsko-akrobatycznej, muzycznej i scenograficznej. Zajęcia będą prowadzone przez wybitnych instruktorów związanych z Teatrem CHOREA. Grupa muzyczna i scenograficzna przygotuje oprawę spektaklu. Na dwa finałowe pokazy zapraszamy do Willi Grohmana. 

Więcej informacji, zapisy na stronie internetowej Fabryka Sztuki w Łodzi.

 
Łódź Design Festival 2012
Redaktor: Maria Nowicka   
18.10.2012.

Dzisiaj w Łodzi rozpoczyna się Łódź Design Festival, największe święto designu w Polsce. Festiwal potrwa do 28 października.

Hasło przyświecające tegorocznemu festiwalowi to ŚWIADOMOŚĆ w odpowiedzi na hasło zorganizowane są trzy wystawy. „The Future is stupid” przygotowana przez Svena Ehmanna, „Punkty widzenia – punkty siedzenia” Marii Jeglińskiej i „Kto Ty jesteś?” Agnieszki Jacobson-Cieleckiej i Klary Czerniewskiej.

Oprócz tego w programie całe mnóstwo imprez towarzyszących. Od dzisiaj Łódź żyje designem, przynajmniej do końca października, więc będzie trudno się z nim nie spotkać, jednak może lepiej zrobić to ŚWIADOMIE.

22 października wstęp na festiwal jest darmowy! 

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 26