Start arrow Program arrow Program - informacje
Program - informacje
Zakończenie roku harcerskiego - noc świętojańska
Redaktor: Maria Nowicka   
06.06.2012.

Staropolskie przysłowie mówi: "Przed świętym Janem najdłuższy dzień Panem". Od lat społeczności cieszą się i radują z najdłuższego dnia w roku. Cieszmy się i My!

Czy wiecie dlaczego noc świętojańska była tak hucznie obchodzona w krajach słowiańskich? O co chodzi z letnim przesileniem? Co trzeba zrobić, aby zagwarantować sobie miłość i pomyślność w następnym roku? Dlaczego ogień i woda są tak ważne w obrzędach nocy świętojańskiej? Tego wszystkiego i jeszcze więcej zuchy, harcerze i Wy będziecie mogli dowiedzieć się przez zadania, wyzwania, zabawę jaka czeka Was na zakończeniu roku harcerskiego.

W programie m.in: 

  • doświadczenia związane z ogniem i wodą
  • zadania/ wyzwania intelektualne
  • zabawa w grupach
  • krzesanie ognia
  • poznawanie zwyczajów związanych z obrzędem nocy świętojańskiej
  • ceremonia wręczania Widzewskich Bolków 

Organizacyjnie:

22 czerwca - trzeba wysłać imienne listy, razem z kadrą, na maila: program@zhpwidzew.pl

Zakończenie roku odbywa się w Park na Młynku , dojeżdżają tam autobusy 71, 72, 92, 95, 61.

Trzeba sobie trasę zaplanować, czasowo też!

Przyjdźcie bez względu na ilość harcerzy czy zuchów, jaką jesteście w stanie zabrać.

Zakończenie roku będzie trwało od 15.30 do 19.00 - Proszę o punktualne przybycie.

 
Start instruktorski
Redaktor: Maria Nowicka   
03.06.2012.

Zależy nam, aby jak najwięcej osób pojawiło się na starcie instruktorskim. Zaznaczcie w ankiecie kiedy Wam pasuje! Do wyboru są trzy terminy.

Ankieta zajmuje 20 sekund.

Jutro o 17.00 ankieta zostanie zakończona. 

Ankieta - Start Instruktorski

 
Planowanie pracy hufca
Redaktor: Maria Nowicka   
29.05.2012.

Warto się spotkać i wspólnie zaplanować pracę na przyszły rok, to MY tworzymy hufiec, kreujmy przyszłość, niech zależy od nas.

Spotkanie odbędzie się 4 czerwca 2012, godz. 18.00 w hufcu Łódź-Widzew.

Zapraszam wszystkich instruktorów, wędrowników, szczepowych, szefów agend zainteresowanych pracą hufca. Proszę o przybycie wszystkich drużynowych, w wyjątkowych przypadkach przybocznych, tak aby z każdej jednostki pojawił się reprezentant.

 
Protektorat prezydenta RP Bronisława Komorowskiego nad organizacjami harcerskimi
Redaktor: Maria Nowicka   
24.05.2012.
Protektorat prezydenta RP Bronisława Komorowskiego nad organizacjami harcerskimi
 
25 maja prezydent RP Bronisław Komorowski obejmie honorowy protektorat nad organizacjami harcerskimi w Polsce i poza granicami Kraju.

W uroczystości wezmą udział reprezentacje Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju, Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie, Republikańskiego Społecznego Zjednoczenia "Harcerstwo" (Białoruś), Harcerstwa Polskiego
na Ukrainie, Stowarzyszenia Harcerskiego i Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” FSE.
 
Ceremonia rozpocznie się o godz. 17.00 uroczystym apelem na dziedzińcu Pałacu Belwederskiego w Warszawie, podczas której Prezydent wręczy akty nadania protektoratu władzom naczelnym przybyłych organizacji. Następnie odbędzie się wspólny kominek harcerski, którego głównym punktem będzie gawęda wygłoszona przez Prezydenta.

Protektorat Pierwszego Obywatela Rzeczpospolitej jest wyrazem najwyższego uznania dla działań organizacji harcerskich i ich misji wychowawczej. Godność protektora przyjmowana jest dożywotnio, niezależnie od pełnionych później funkcji w państwie.

Tradycja honorowego protektoratu nad harcerstwem sięga II Rzeczypospolitej. Pierwszym protektorem ZHP został marszałek Józef Piłsudski dziękując za zaangażowanie harcerzy w walkach o niepodległość. W gronie protektorów znaleźli się również kolejni prezydenci II RP: Stanisław Wojciechowski i Ignacy Mościcki.

Do tradycji protektoratu międzywojennego powrócili prezydenci III Rzeczypospolitej: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński. Piątkowa uroczystość będzie kontynuacją tego zwyczaju.

Całość spotkania będzie transmitowana na żywo dzięki telewizji internetowej ZHP360 na stronie zhp.pl  oraz facebook.com/zhpfun  w piątek od 16.45 do 22.00.

Dowiedz się wszystkiego o honorowych protektoratach prezydentów, zobacz konspekty zbiórek wchodząc na stronię zhp.pl/protektorat !

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP
 
Łódzkie oczami mieszkańców
Redaktor: Maria Nowicka   
24.05.2012.
„Łódzkie oczami mieszkańców” – weź udział w konkursie
Zapraszamy wszystkich harcerzy i instruktorów zamieszkałych na terenie województwa łódzkiego do udziału w konkursie internetowym, dzięki którym można
stać się współautorem publikacji o Regionie Łódzkim.
 
Jak to zrobić? Bardzo prosto! Wystarczy do 15 czerwca 2012 roku przesłać tekst oraz zdjęcia opisujące propozycję spędzenia udanego weekendu w Regionie Łódzkim, obejmujące jedną z poniższych kategorii: 
•turystyka miejska, kulturowa oraz w obiektach zabytkowych i dziedzictwa
przemysłowego,
• turystyka na terenach wiejskich i agroturystyka,
• turystyka aktywna, w tym w szczególności turystyka wodna i rowerowa.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://www.rotwl.pl/konkurs/  oraz zapoznać się z Regulaminem Konkursu.

UWAGA! Środowisko, które nadeśle największą liczbę zgłoszeń zostanie dodatkowo nagrodzone przez Komendę Chorągwi!
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 111