Start arrow Program arrow Program - informacje
Program - informacje
Dzień Myśli Braterskiej 2014
Redaktor: Maria Nowicka   
11.02.2014.
Image
 
Festiwal Kolęd
Redaktor: Joanna Stompel   
09.12.2013.

Zespół Wychowania Duchowego i Religijnego Chorągwi Łódzkiej serdecznie zaprasza na III edycję Harcerskiego Festiwalu Kolęd. Impreza odbędzie się 11.01.2014 w Łodzi, a czeka nas współzawodnictwo we wszystkich grupach metodycznych. Zgłoszenia do 23.12.2013. Szczegóły tutaj. Kolędnicy, do zobaczenia! 

 
Robimy szlachetną paczkę!
Redaktor: Maria Nowicka   
25.11.2013.
Szlachetna paczka
 
Paczka, czyli wyjątkowy prezent.

Zgłosiliśmy się do udziału w programie "Szlachetna paczka ". Mamy okazję pomóc potrzebującej rodzinie z naszej okolicy! Stwórzmy wspólnie dla niej prezent. Potrzebne rzeczy z listy poniżej nie muszą być nowe, natomiast nie mogą być poniszczone. Wykażmy się braterstwem! 

Rzeczy zbieramy ostatecznie do 6 grudnia.
 
W miarę możliwości informujcie o tym, co przyniesiecie, będziemy aktualizować te informacje. 

Wszystkie prezenty prosimy przynosić do hufca: poniedziałek, czwartek w godzinach 12-20, wtorek, środa, piątek w godzinach 9-17.
Jeżeli chcesz przynieść rzeczy w weekend lub masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się z nami: Marysią - 508 680 222, program@zhpwidzew.pl; Asią - 509 362 268, organizacja@zhpwidzew.pl.
Dołącz też do wydarzenia na Facebooku

Jeżeli nie masz możliwości kupienia potrzebnych rzeczy, wpłać pieniądze na konto, a my kupimy brakujące.
Nr konta: 16 1240 3031 1111 0000 3426 6759
Tytułem: Darowizna - Szlachetna paczka

Rodzina dla której szykujemy paczkę:
Pani Joanna (35 l.) wraz ze swoim mężem Dariuszem (34 l.) wychowują czwórkę dzieci Oliwię (10 l.), Sebastianka (6 l.), Bartusia (4 l.) oraz półrocznego Krzysia. Mieszkają wspólnie z babcią Marią (54 l.). Sytuacja materialna rodziny znacznie się pogorszyła w 2011r. Pani Maria została zwolniona w wyniku redukcji etatów i od tamtej pory pozostaje bezrobotna. Pomimo usilnych starań (uczestnictwa w kursach doszkalających, odpowiadania na ogłoszenia prasowe) ze względu na swój wiek i stan zdrowia ciągle pozostaje bez pracy. Pani Maria jest chora m.in. na niewydolność serca, nerwicę serca, nadciśnienie. Ponadto, problemy zdrowotne ma również pani Joanna i Bartuś. U mamy orzeczono lekki stopień niepełnosprawności z ogólnego stanu zdrowia, natomiast Bartuś ma podejrzenie autyzmu. Rodzina utrzymuje się z pensji rodziców (pana Dariusza i pani Joanny, która przebywa na urlopie macierzyńskim), zasiłku rodzinnego i zasiłku z MOPS oraz przyznanych na córkę alimentów. Miesięczny dochód rodziny w przeliczeniu na jednego członka wynosi 397 zł. Ponadto rodzina pani Joanny ma do spłaty pożyczkę zaciągniętą na remont mieszkania i komunię oraz zaległości w spłacie czynszu. Łączna kwota długu to ok. 19 000zł. Warunki mieszkaniowe są bardzo trudne. Siedmioosobowa rodzina mieszka w dwupokojowym lokalu z kuchnią,ale bez łazienki. W mieszkaniu jest wilgoć i grzyb, które przyczyniają się do pogorszenia stanu zdrowia członków rodziny. Duża część dochodów przeznaczana jest na bieżące remonty. Widać, że rodzice starają się zapewnić dzieciom warunki rozwoju, jednak w obecnej sytuacji jest to bardzo trudne. W chwili obecnej rodzina najbardziej potrzebuje żywności, obuwia zimowego oraz kołder do spania. Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny:

Żywność - ponieważ zmniejszyłoby to dotychczasowe wydatki.
Buty - ze względu na zbliżającą się zimę są one niezbędne.
Kołdry i poduszki - ze względu na coraz chłodniejsze noce są one niezbędne.
 
Co jest potrzebne:

- Żywność trwała

Produkty dla niemowląt: kaszka, mleko
herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach

- Środki czystości

Artykuły dziecięce: pieluszki jednorazowe (Krzysio i Bartuś), pampersy (tylko nie ceratowe - dzieci maja uczulenie na syntetyczne materiały)
proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, mydło/żel myjący, szampony dla dzieci - (oprócz Johnson - dzieci mają uczulenie)

- Obuwie

Joanna
Rodzaj obuwia: zimowe
Kategoria: kozaki na koturnie (tylko nie na obcasie) lub trapery
Rozmiar: 36-37
Uwagi: tylko nie na obcasie

Maria
Rodzaj obuwia: zimowe
Kategoria: kozaki
Rozmiar: 36-37
Uwagi: krótkie kozaki

Oliwka
Rodzaj obuwia: zimowe
Kategoria: kozaki na grubszej podeszwie lub trapery
Rozmiar: 35-36

Sebastianek
Rodzaj obuwia: zimowe
Kategoria: trapery
Rozmiar: ok. 29

Bartuś
Rodzaj obuwia: ziomwe
Kategoria: trapery
Rozmiar: ok. 29

- Wyposażenie mieszkania

Inne: 3 kołdry na łóżko jednoosobowe (wymiary standardowe);

Brakujące sprzęty: materac do łóżka piętrowego - wymiary standardowe, ok. 80x190 (poprzedni materac zniszczył się. Na łóżku piętrowym jest tylko jeden "w miarę sprawny materac"), kołdra, poduszka, pościel.

Szafki kuchenne - kuchnia jest bardzo w złym stanie (ze względu na wilgoć i grzyba - meble zostały zniszczone - dalej są użytkowane, ale ich stan jest bardzo zły).

- Specjalne upominki

Bartuś - klocki, ciuchcie, lub samochody,
Sebastianek - zabawki militarne, 
Oliwia - zestaw do projektowania dla dziewczynek (Oliwka lubi projektować i szyć ubrania dla lalek), 
Krzyś - zabawki rozwijające, zabawki dla niemowlaka, 
Joanna - jakiś kosmetyk np. perfumy, 
Dariusz książka o filozofii wschodu lub średniowieczu lub kulturze Japonii, 
Maria - książka autorki Kate Mosse (np. Labirynt).
 
Drugą paczkę przygotowuje namiestnictwo zuchowe. 
Przygotowywanie szlachetnej paczki to jedno z zadania hufca w ramach kampanii bohater. 
 
Mamy Niepodległą!
Redaktor: Maria Nowicka   
05.11.2013.
Pocztówkowy szał ogarnął harcerskie komendy! Związek Harcerstwa Polskiego jako partner akcji „Mamy Niepodległą!” organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku otrzymał blisko 38 000 kartek pocztowych, których wysyłkę ufundowała Poczta Polska. Do każdej komendy hufca i chorągwi przekazano po 100 szt. pocztówek, które harcerze mogą wysłać bezpłatnie do swoich bliskich, dzieląc się z nimi radosną nowiną o rocznicy odzyskania niepodległości Polski!
  
Dodatkowo, w siedzibie chorągwi ZHP w Łodzi jest punkt pocztowy, z którego każdy obywatel może wysłać kartkę. Zapraszamy pod wskazane adresy w godzinach pracy chorągwi.
 
Łódź - Chorągiew Łódzka ZHP, ul. Stefanowskiego 19, 90-537 Łódź
 
By wziąć udział w akcji wystarczy skontaktować się ze swoją komendą hufca lub chorągwi i zapytać o kartki pocztowe. Wszystkich zaangażowanych w wysyłkę zachęcamy do przesyłania nam zdjęć, którymi pochwalimy się na naszych profilach społecznościowych na Facebooku – ZHP i ZHP Fun. Zdjęcia można przesyłać na adres rzecznik@zhp.pl.
 
Akcja trwa do 11 listopada.
 
Kartki pocztowe do odebrania w Hufcu. 
 
Zakończył się kurs pierwszej pomocy
Redaktor: Joanna Stompel   
28.10.2013.

W dniach 11-13 października i 25-27 października 2013 r. odbył się wędrowniczy kurs pierwszej pomocy organizowany przez Harcerską Szkołę Ratownictwa i nasz hufiec. Miło nam poinformować, że tytuł Ratownika ZHP zdobyli:
Aleksandra Folant
Joanna Gapińska
Agata Królak
Anna Skóra
Aleksandra Stompel
Robert Juzala
Igor Kociński 
Najlepszym kursantem z naszego hufca okazał się Robert Juzala - w nagrodę otrzymał wyposażoną apteczkę ufundowaną przez hufiec.
Wszystkim naszym świeżo upieczonym ratownikom serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy za pomoc hm. Izabeli Piwowarskiej-Jędrzejczak, która pomogła nam w wielu sprawach organizacyjnych oraz phm. Michałowi Adamiakowi, który służył pomocą w trakcie kursu.

Organizatorki:
phm. Maria Nowicka
phm. Joanna Stompel
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 111