Start arrow Informacje
Muzeum Historii Polski ogłasza kolejną edycję programu operacyjnego "Patriotyzm Jutra"
Redaktor: Maria Nowicka   
03.01.2012.

Drodzy Drużynowi, Szczepowi, Instruktorzy, Szefowie zespółów!

Patriotyzm to działanie, inicjatywa i pomysłowość! "Patriotyzm Jutra" to program Muzeum Historii Polski realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego stawiający na inicjatywy propagujące historię w nowoczesnych formach, kreujący postawy patriotyczne i obywatelskie.
Szukamy świeżych treści i atrakcyjnych form, by przywrócić patriotyzmowi radosną i pozytywną twarz.

Jeśli macie pomysł na propagowanie historii w nowoczesnych formach, zdobywacie bohatera drużyny, albo pracujecie z bohaterem, potrzebne są Wam pieniądze do realizacji Waszych genialnych pomysłów, to jest to program dla Was. W ramach programu można ubiegać się o kwotę od 5 000 do 50 000 zł. O jakim rodzaju zadań mówimi, są to m.in.:

Czytaj całość
 
42. Rajd Arsenał "Pod Prąd"
Redaktor: Maria Nowicka   
03.01.2012.

“Per aspera, ad astra!” “Przez trudy do gwiazd!”

Co jest potrzebne, żeby chodzić po górach? Trening, dobra kondycja, kompletowanie sprzętu: plecak, solidne buty, namiot, karimata, ciepły śpiwór, stuptuty, lekkie ubranie, polar, kurtka od deszczu, czapka, szalik, latarka, mapa, kompas, może kijki trekingowe, apteczka, kuchenka, menażka, kociołek, zapałki, jedzenie, woda… uff – 20 – 30 kilo na grzbiecie. A potem 20 kilo w nogach – dzień w dzień, w słońcu, deszczu, śniegu, wietrze. W dodatku ciągle pod górę albo z góry, po pewnym czasie nie wiadomo, co gorsze. W jedzeniu igły, herbata o smaku dymu, kluski mieszane patykiem. Czy można nie iść? Pewnie tak, ale … te widoki, ta wolność, ta radość, krew pulsująca w żyłach, moment na szczycie, wiatr we włosach, ta satysfakcja, że dało się radę – sami wiecie, co…

 

Czytaj całość
 
55. Ogólnopolski Rajd Świętokrzyski 6-9.06.2013
Redaktor: Maria Nowicka   
11.03.2013.
Druhny i Druhowie !

Przed nami Jubileuszowy 55 Harcerski Rajd Świętokrzyski, tak tak to już tyle lat wędrujemy razem po naszej pięknej” świętokrzyskiej ziemi”. Wiele się przez te 55 lat wydarzyło. Wielu z tych którzy zaczynali ten rajd jest już na innym „niebiańskim” szlaku. Ale wierzymy, że co roku kibicują z góry naszym poczynaniom i są razem z nami.
Czytaj całość
 
Ankieta ewaluacyjna
Redaktor: Maria Nowicka   
06.05.2013.

W kategorii pliki związane z programem pojawił się nowy dokument o nazwie "Ankieta ewaluacyjna - wzór ". Dokument służy organizatorom do podsumowania imprezy harcerskiej. Schemat ankiety pozwala w łatwy sposób wyciągnąć wnioski, a jego forma - elektroniczna umożliwi zachowanie i przekazywanie wskazówek kolejnym organizatorom.

Ta ankieta ewaluacyjna będzie używana do podsumowania każdej imprezy hufcowej, ale zachęcamy także do używania jej przy ewaluacji wszystkich prowadzonych przez Was przedsięwzięć. 

 
Bazy hacerskie
Redaktor: Adam Dacz   
25.01.2012.

Morze, jezioro, góry, las....

Może warto urozmaicić swoje biwaki w nieco bardziej interesujące miejsca niż szkoły tudzież budynek hufca.

Polecam:

www.bazyharcerskie.pl

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 111