Start arrow Program arrow Wieści zagraniczne
Wieści zagraniczne
Unijno-Chiński Rok Młodzieży ? młodzi liderzy i młode liderki pragnący wziąć udział w Youth closing
Redaktor: Aleksandra Wietecha   
23.09.2011.

Rok 2011 został ogłoszony Unijno-Chińskim Rokiem Młodzieży. W jego ramach, Komisja Europejska we współpracy z chińskimi organizacjami młodzieżowymi (All China Youth Federation) opracowała roczny plan, który zakłada działania mające na celu zwiększenie wzajemnego zrozumienia i nawiązanie współpracy pomiędzy młodzieżą z Chin i Unii Europejskiej. Szczegółowe informacje na temat roku znajdują się na stronie Komisji Europejskiej:   

http://ec.europa.eu/youth/focus/focus1864_en.

 

Czytaj całość
 
Polish Scouting: Be The Change!
Redaktor: Aleksandra Wietecha   
19.08.2011.

Nowy projekt z okazji 22. Światowego Jamboree Skautowego - Polish Scouting: Be The Change!


Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Fundację Światowe Jamboree z funduszy FIO 2011 na działania polskiego kontyngentu na 22. Światowe Jamboree Skautowe w Szwecji, mamy możliwość włączenia się w realizację interesującego projektu "Polish Scouting: Be The Change!". Dotyczy on lokalnych działań zastępów na rzecz Milenijnych Celów Rozwoju oraz edukacji międzykulturowej. W ramach projektu zostało zorganizowane szkolenie (podczas spotkania kadry kontyngentu na 22. Światowe Jamboree). Przygotowane zostały również materiały promocyjne do Namiotu Polskiego oraz wyprawka kontyngentu.

Opracowany został pakiet aktywizujący, by zachęcić harcerzy i instruktorów do realizacji zadań związanych z osiąganiem Milenijnych Celów Rozwoju. Jamboree jest doskonałym miejscem do nawiązania znajomości z różnych stron świata, dzielenia się swoimi pasjami z innymi, poznawania nowych miejsc i kultur. Stwarza okazję do poznawania zawiłości współczesnego świata i globalnych problemów oraz szukania rozwiązań. Miejscem, gdzie można spotkać wielu ciekawych ludzi i organizacji oraz wziąć udział w warsztatach dotyczących zagadnień globalnych jest Global Development Village.

Zachęcamy was do przeczytania pakietu, zwłaszcza tego o Milenijnych Celach Rozwoju (MCR). Spróbujcie znaleźć czas w zastępach i zastanowić się, w jaki sposób możecie zrealizować zadania zbliżające nas do osiągnięcia MCR. Będziecie mieć mnóstwo okazji na Jamboree, by zrobić wywiad ze skautami z różnych stron świata, poznać kogoś, kto opowie wam o realiach życia w innym klimacie, po drugiej stronie naszej planety. Może uda się wam zrealizować jakiś ciekawy projekt po powrocie do Polski?

Nie jedziesz na Jamboree? Nie szkodzi! Możesz skorzystać z pakietu Join-In-Jamboree, gdzie znajdziesz materiały zachęcające do przyłączenia się do Jamboree w przeróżny sposób bez wyjeżdżania z Polski. Dowiesz się wielu ciekawych rzeczy na temat Jamboree, Szwecji, szwedzkich zwyczajów, poznasz ulubione skautowe zabawy Szwedów i wiele innych aspektów życia tego skandynawskiego kraju.

Poza tym zachęcamy do zajrzenia do drugiej części pakietu i zmieniania świata na własnym podwórku - zapraszamy do wzięcia udziału... w konkursie!

Tak, tak, ogłaszamy KONKURS! Mogą w nim wziąć udział zastępy, które jadą na Jamboree, jak i te, które się nie Jambo nie wybierają. By wziąć udział w konkursie należy stworzyć blog, na którym będziecie umieszczać zadania realizowane na podstawie tych dwóch pakietów (JiJ + MCR). Szczegóły (i regulamin) na podstronie projektu: http://www.jamboree2011.zhp.pl/be-the-change.html

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Polish-ScoutingBe-the-change/222989104412248

Fundacja Światowe Jamboree

 
Walking and Working
Redaktor: Aleksandra Wietecha   
30.05.2011.
Polecam dla drużyn wędrowniczych i starszoharcerskich. Niesamowita przygoda, świetni ludzie i miejsce.
Czytaj całość
 
Kadra zlotu we Lwowie poszukiwana!
Redaktor: Aleksandra Wietecha   
13.05.2011.

Kadra zlotu we Lwowie pilnie poszukiwana! Dojazd z Warszawy za darmo!

 

Druhno wędrowniczko, instruktorko!

Druhu wędrowniku, instruktorze!

 

Pilnie poszukujemy osób chętnych do zasilenia kadry organizacyjnej gry miejskiej na „Zlocie Lwów 100”, który odbędzie się w dniach 20-22 maja 2011. Nadal potrzebujemy około 20 osób. Zapraszamy pełnoletnich członków ZHP, posiadających ważne paszporty!, gotowych zaangażować swoje siły, umiejętności i czas w celu stworzenia patrolom harcerskim jak najlepszych warunków do przeżycia harcerskiej przygody w mieście, w którym sto lat temu powstawał polski skauting.

 

Główna Kwatera ZHP zapewnia kadrze zlotu bezpłatne uczestnictwo - dojazd autokarem z Warszawy (wyjazd w piątek 20 maja 7.45 rano), nocleg w warunkach polowych i obiad w sobotę. Pozostałe posiłki zapewniamy sobie we własnym zakresie, można zabrać prowiant z domu.

 

Formularz zgłoszenia IST oraz wszystkie informacje na stronie www.lwow100.zhp.pl

Więcej o zasadach udziału w zlocie w materiałach do pobrania http://www.lwow100.zhp.pl/do-pobrania.html

 

Do zobaczenia we Lwowie!

 

Komenda Zlotu

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 58 z 58